Wyspy Kanaryjskie w zimie 2018

  • Home /
  • Rejsy /
  • Wyspy Kanaryjskie w zimie 2018

W Polsce zima, zimno, wiatr, opady, pierwsze depresje będące skutkiem zimowego wyczerpania i zapowiadające bliską wiosnę (baterie na wyczerpaniu, a ładowarek jak na lekarstwo), a w tym samym czasie na wielu z wysp na Oceanie Atlantyckim (niezbyt daleko od Afryki) – ciepło, słoneczne powiewy wiatru, bez opadów, bez depresji – po prostu Wyspy Szczęśliwe. W starożytności jako Wyspy Szczęśliwe były znane Wyspy Kanaryjskie i właśnie tam zapraszamy Was na rejs doładowujący akumulatory po długiej zimie. Kochamy zimę, ale wiadomo – co za dużo, to ….Archipelag Wysp Kanaryjskich składa się z siedmiu wysp głównych: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera oraz kilku mniejszych.

800px-playa_de_las_teresitas_en_santa_cruz1800px-tajinaste_rojo1

Na wyspach jest wszystko, co może być potrzebne do zapewnienia i rozrywki i odpoczynku. Każdy znajdzie coś dla siebie, z pewnością.

800px-teide_tenerife1

Turyści mogą wybierać spośród hoteli, centrów handlowych (dla tych, którzy nie lubią „ciężkich portfeli”), pól golfowych, restauracji, parków wodnych i zwierzęcych, obiektów kulturalnych oraz piaszczystych plaż. Cudowna wulkaniczna przyroda może być podziwiana i z lądu i z wody (co na pewno jest przeżyciem znaczcie ciekawszym i daje szansę na widoki, których zazwyczaj nie oferują tradycyjne wyjazdy z biur podróży). Czy wiecie, że Krzysztof Kolumb przed odkryciem Nowego Lądu zatrzymał się właśnie na Wyspach Kanaryjskich?! Dom Krzysztofa Kolumba jest otwarty dla turystów, więc wszystko przed nami – podróżnikami.

Rejs obejmie pływanie między kilkoma z wybranych wysp archipelagu połączone oczywiście z ich zwiedzaniem. Jest kilka opcji do wyboru, wszystkie rozpoczną się na Teneryfie.

 

Czy wiecie, że legenda głosi, że Teneryfa jest pozostałością zaginionej Atlantydy?! Jest największą i najludniejszą wyspą archipelagu i stąd wyruszymy w podróż (planowany port startowy to Marinie Radazul na północy wyspy). Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO: wulkan Teide, który jest parkiem narodowym oraz zabytkowe miasto La Laguna. W wodach przybrzeżnych Teneryfy możemy spotkać żółwie morskie, wieloryby i delfiny. Najsłynniejszą plażą największej wyspy Kanarów jest Las Teresitas, kilometrowa plaża ze złotym piaskiem. Podając za Wikipedią – Mimo niewielkiej powierzchni wyspa ma zróżnicowany klimat. Spowodowane jest to przedzieleniem jej przez wysokie pasmo górskie. Północno-wschodnia część wyspy ma klimat wilgotny, z częstymi mgłami i opadami. Temperatury wahają się w granicach 6 °C pomiędzy najzimniejszym i najcieplejszym miesiącem i oscylują wokół 20 °C. Część południowo-zachodnia ma klimat suchy. Wahania temperatury są mniejsze, a średnioroczna temperatura waha się wokół 25 °C.

Kolejna wyspa archipelagu to Fuerteventura, która była ostatnim miejscem postoju Krzysztofa Kolumba przed wyruszeniem w podróż na zachód. To najstarsza i druga co do wielkości wyspa archipelagu. Na wyspie możemy znaleźć ponad 150 szerokich piaszczystych plaż. Oprócz plaż na pewno rzucą się nam w oczy zabytkowe wiatraki – znak rozpoznawczy wyspy.

download-1

download-2

 

Jako ciekawostkę warto wspomnieć o statku American Star który najpierw osiadł na dnie a później zatonął u wybrzeży Fuerteventury.Statek ten był holowany z Grecji do Tajlandii przez Ukraiński holownik i w trakcie sztormu nastąpiło nastąpiło zerwanie liny holowniczej. Próby jej ponownego podłączenia nie powiodły się i 17 stycznia 1994 szkieletowa załoga została ewakuowana przez śmigłowiec. American Star osiadł na plaży Garcey na zachodnim wybrzeżu Fuerteventury 28°20′45,9″N 14°10′49,6″W. Po jakimś czasie część rufowa oderwała się od dziobowej, odpłynęła w głąb oceanu i zatonęła. American Star zdjęcie wykonane 2 lipca 2004 roku (zdjęcie pobrane z wikipedii na podstawie licencji Creative Commons

Gran Canaria to trzecia co do wielkości wyspa archipelagu. Na po­łu­dniu Gran Ca­na­rii znaj­du­je się Faro de Ma­spa­lo­mas – „ocean wydm”.

Lanzarote to najbardziej wysunięta na północ i wschód wyspa archipelagu. Nazywana jest „wyspą wulkanów”. Klimat wyspy określany jest mianem „wiecznej wiosny”. Na północnym wybrzeżu wyspy znajduje się Tunnel de la Atlantida, najdłuższa (ok. 1 500 m) podwodna jaskinia lawowa na świecie, powstała około 20 000 lat temu podczas wybuchu wulkanu Monte Corona. Na wyspie jest Park Na­ro­do­wy Ti­man­faya, który po­wstał na te­re­nach wul­ka­nicz­nych. Kilka cen­ty­me­trów pod zie­mią ka­mie­nie roz­grza­ne są do tem­pe­ra­tu­ry nawet 100°C. Na głę­bo­ko­ści 10 me­trów tem­pe­ra­tu­ra osią­ga już 600°C. Według przewodników można tu zjeść danie z gril­la, ogrze­wa­ne­go cie­płem Ziemi w re­stau­ra­cji o wy­mow­nej na­zwie El Dia­blo. To właśnie na tej wyspie w 2009 r. został nakręcony słynny film Pedra Almodóvara pt. „Przerwane objęcia”.

El Hierro to z kolei wyspa archipelagu wysunięta najdalej na południe. Jest też wyspą najmniejszą spośród wysp archipelagu. Podobno w cza­sach, gdy wy­zna­wa­no teo­rię, że zie­mia jest pła­ska wyspa wy­zna­cza­ła ko­niec świa­taJ El Hierro oznacza po hiszpańsku „żelazo”. Najmniejsza lecz jest to najciekawsza wyspa zaraz po Teneryfie, szczególnie godne polecenia są baseny skalne i restauracja leżąca na klifie z widokiem na Ocean. Z racji odległości jest to odrobinę zapomniana przez turystów wyspa co może być uznane za jej zaletę.

La Palma (północno-zachodnia wyspa kanaryjska) leży około 400 kilometrów od południowo-marokańskiego wybrzeża, około 1500 kilometrów od hiszpańskiego lądu stałego i około 60 kilometrów na zachód od największej wyspy kanaryjskiej Teneryfy. La Palma nazywana jest zieloną wyspą (jak widać nie tylko Irlandia jest zielonaJ) i szczęśliwą wyspą – „La Isla bonita” (ciekawe czy to o tej wyspie śpiewała Madonna?)

La Gomera – tu możemy liczyć na degustacje pysznych bananów uprawianych na miejscowych plantacjach. Wyspa znana jest także pod nazwą „Isla Columbina” – na cześć Krzysztofa Kolumba, który był na wyspie po drodze do Ameryki. Na wyspie spotkać można en­de­micz­ne, wiel­kie jasz­czur­ki.

Koszty:

– 1500 zł za tydzień,

– Zniżka 5% dla naszych stałych uczestników naszych rejsów

· czarter jachtu
· opieka profesjonalnego skippera
· podstawy szkolenia z zakresu żeglarstwa morskiego
· możliwość zdobycia stażu morskiego również na wyższe stopnie(staż na wodach pływowych)

Dodatkowo należy uwzględnić jako koszt dodatkowy:

wyżywienie i opłaty portowe około 100-150eur. na tydz.
· transport bilety lotnicze od 500zł(w dwie strony) – im wcześniejsza rezerwacja tym tańsze bilety
wejściówki do zwiedzanych miejsc

· ok. 30/os Euro kaucja bezzwrotna

Ubezpieczenie KL i NNW

Transport:
· Lot samolotem – od 500zł (pomoc przy wyszukiwaniu połączeń)

Płyniemy na komfortowo wyposażonym jachcie:

Bavaria 46 (4-kajuty, dwie łazienki).2-kabiny dwuosobowe na rufie dwie kabiny max 3os na dziobie, jedno miejsce w mesie-dla skipera, jacht posiada kuchnie z piekarnikiem i lodówką oraz dwie łazienki z ciepłą wodą również prysznic zewnętrzny )

-żagle genua na rolerze grot rolowany w maszcie razem 110m2 dodatkowo spinaker

-silnik volvopenta 60Km z przekładnia sdrive

-Plotery map z gps-em, mapy papierowe locje akwenów

-VHF z DSC dodatkowo AIS

-Ponton z silnikiem

-ekspres do kawy, gitara 🙂

-subwing – hydroskrzydło do holowania za jachtem

Jeśli zgłosi się więcej osób rozszerzymy flotę np. o:

Bavaria 40

długość: 12.23 m; szerokość: 3.99 m; kabiny: 3; koje: 6+2; toalety: 2

Oceanis 461

długość: 14 m; szerokość: 4,25 m; kabiny: 3; koje: 8+2; toalety: 2

 Terminy:

1)05.01.2018-12.01.2018 – Alicante – Giblartar

2) 12.02.2018-20.01.2018  Giblartar – Teneryfa

3)12.02.2018-20.01.2018 Teneryfa – La Gomera – Teneryfa

3)12.02.2018-20.01.2018 Teneryfa – La Palma – Teneryfa

Rezerwacje miejsc:

Rezerwacje prosimy zgłaszać telefonicznie lub mailowo.
Pozostało

1) * * * * * * * * * * – wolne 5 miejsc

2) * * * * * * * * * * – wolne 6 miejsc

3) * * * * * * * * * * – wolne 8 miejsc

4) * * * * * * * * * * – wolne 6 miejsc

Kontakt:

Piotrek, 605 40 40 59

www.szkoleniezeglarskie.com